** Гърция за пореден път показва какво се случва с безконтролното отпускане на финансова помощ. Ескалацията на риториката свързана с Гърция ще продължава, въпреки, че преструктурирането на държавния и дълг няма да се случи по-рано от година, когато неизбежното стане реалност. Въпросът е какви ще бъдат тогава последиците за Дойче банк и за европейската финансова система.
* Официалната причина за извънредната среща на ЕС според DJ е в молбата на Гърция да и бъдат намалени целите по съкращаване на дефицита. Поради невъзможността държавата да се върне на облигационните пазари до следващата година ще бъде необходима допълнителна финансова помощ от ЕС. Предложението на Гърция да се удължи с 2 години срока за постигане на бюджетен дефицит от 3 % спрямо БВП не бе одобрено. Според наблюдатели, финансово управление на държавата липсва, която е оставена на автополиот.
* Според Блумбърг, Гърция ще се наложи да предостави обезпечение, което е прецедент в международната практика от времената когато Германия изплащаше репариции по време на Ваймарската република, но тогава зад нея стоеше собствена валута.
* Ако Гърция обяви фалит, а тя ще го направи, Партенона ще стане собственост на Германия, Санторини на Люксембург, Пиреос на МВФ, а Китай ще вземе останалото.
* Според Доу Джоунс, ЕК и Франция се противопоставят на предложението за преструктуриране на гръцкия дълг, което ще зарази и останалите задължени държави и ще има негативен ефект върху банковата система на Гърция. Разговорите ще продължат на 16 и 17 май, а през юни ЕК ще направи одит на държавния бюджет.
* Според премиера на Гърция - Папандреу, е направено предложение за излизане на държавата от еврото, а според министъра на финансите Папаконстантину пред италианския La Stampa, подобно решение ще бъде катастрофално за държавата.
* Според Джей Пи Морган, вероятността от преструктуриране на гръцкия държавен дълг през 2011 г. е нарастнала. Размерът на държавния дълг е 330 млрд. евро на 5 май според UBS AG. Над 22 % от този дълг е финансиран от местни банки, 19 % от ЕЦБ и около 11 % от ЕС-МВФ.
* Лихвата на 2 г. облигации на Гърция се покачи до 26,27 % на 28 април, а разликата между лихвите на 10 г. облигации на Германия и Гърция се разшири до 1 233 пункта.
https://www.tov-hazel.com/eu-greece-we-want-help-you-help-yourself-and-we-want-own-you-after-you-file-bankruptcy
" Търговията на международните пазари е рискова дейност и вероятността да бъдат реализирани загуби е голяма. Инвестициите на валутния пазар са подложени на риск от постоянни колебания на пазарните стойности. Инвеститорът следва да има пред вид, че неговата инвестиция може да понесе частични или пълни загуби.
Данните от страницата имат информативен характер и не препоръчват покупката или продажбата на валутна двойка или финансов инстумент. Информацията от страницата съдържа данни от различни външни източници, които се предоставят от "Анмарт" единствено като информационно средство. Въпреки добронамерения характер на информацията, фирмата не гарантира краен положителен ефект. "Анмарт" не поема отговорност за верността на предоставената информация и не следва да бъде отговорна за евентуални разходи, загуби, щети, свързани с използуване на информацията от страницата.
Промяната на информацията от страницата става без предварително предупреждение.
" Дистрибуция на материалите от страницата не е разрешена.
|